Mänttä, Ruovesi tai Vilppula
Järjestetään kokous menneiden aikojen tunnelmaa henkivässä G.A.Serlachius-museossa. Oheisohjelmaksi esim. tutustuminen museoon draamaoppaan mukana. Tarvittaessa yöpymispaikka valitaan ryhmän omien toiveiden mukaan ja ottaen huomioon ryhmän koko.
Erilainen kokous järjestyy maatilalla. Kokouspaikkana on tarjolla eri kokoisia erillisiä rakennuksia joko maatilan pihapiirissä tai kauempana järven rannalla riippuen ryhmän koosta. Oheisohjelmana tilaesittely ja opastettuja metsäretkiä. Ruokailu vaikkapa maatilan pirtissä. Haitarimusiikkia ruokailun aikana. Nokipannukahvitkin on mahdollista saada! Räätälöidään teille parhaiten sopiva kokouspäivä. Yöpymismahdollisuus maatilan rakennuksissa.
Kokous järjestyy myös maatilalla, jossa tila on ollut saman suvun hallussa vuodesta 1625. Maatilan pihapiirissä sijaitsevassa vierastalossa yhdistyy vuosisatainen ilmapiiri ja nykyajan mukavuudet. Rauhallinen ympäristö antaa mahdollisuuden keskittymiseen, mutta myös hyvät mahdollisuudet nauttia luonnosta vaikkapa kalastellen tai talvella pilkkimällä. Kesäaikaan majoitusta myös aitoissa. Hyvän laadun takaa maatilalle myönnetty "Maakuntien Parhaat" -laatumerkki.
Tarjolla on myös pitää kokous luomutilalla lähellä Mäntän taidenautintoja. Kokouspaikkana on vanhan päärakennuksen tilava takkatupa ja sali. Ruoka tehdään paikan päällä ja leivonnaiset sekä kasvikset ovat kaikki oman maan luomutuotteita. Kokouksen päätteeksi saunominen, joko tavallisessa maalaissaunassa tai savusaunassa järven rannalla. Mahdollisuus majoittua aittarakennuksessa, joissa kaikissa eko-WC. Luomua alusta loppuun asti!
Upea kokouspaikka on hirsirakennus järven rannalla, jossa tilat isommillekin ryhmille. Majoitustilaa rakennuksen yläkerrassa, mutta viereen valmistuu vuoden aikana uusi majoitusrakennus, jolloin majoitustilaa löytyy suuremmallekin joukolle. Hyvät sauna- ja terasstilat. Tämä kohde täyttää vaatimmankin toiveet. Maija Silvennoisen laatimat ruokalistat. Täällä voitte syödä rapuja ympäri vuoden!
